Vazelin ile Deri Parlatma

23:17

Vazelin ile Deri Parlatma

Merhaba!

Bugün çantamı parlatırken, vazelin ile deri parlatmayı size de göstermek istedim.

Eğer deri ceketiniz, çantanız, ayakkabı, çizme, makyaj çantası, eldiven, cüzdan vb. eşyalarınız varsa bu uygulamayı siz de yapabilirsiniz.

Bir düşününce; deri bir eşyayı temizletmek parlatmak pahalı işlemlerden geçirilir diye aklınıza gelebilir. Ama değil. Bende bu işlemi yakın bir arkadaşımdan öğrendim.

Derilerin bakımıyla ilgili yapılan en büyük yanlış, temizlik için kullanılan farklı ürünlerdir. Derilerin temizlenmesi için illa kuru temizlemeciye verilmesi gerekmez. Evinizde yalnız ıslak bir bez ve vazelin kullanarak, deri kaplı eşyalarınızın temizliğini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. 

Eskiden kullandığım deri çantam bir süre sonra, pütür pütür olmaya başlamıştı. Parlaklığı tamamen gitti. Ben de bu uygulamayı yapmaya karar verdim.

Vazelin ile Deri Parlatma
Öncesi


Malzemeler

  • Temizlenecek deri kaplı bir eşyanız
  • Pamuk
  • Vazelin

Vazelin ile Deri Parlatma

Vazelin ile Deri Parlatma Nasıl Yapılır?

  • Deri kaplı eşyanızı tüy bırakmayan bir ıslak bezle iyice temizleyin.
  • Daha sonra geniş bir pamuk parçasına vazelin sürün.
  • Sürdüğünüz vazelin ile tüm yüzeyini silin. Doğal derinin üzerindeki gözeneklerin tamamen temizlenmesi için bu pratik bakım yeterli olacaktır.

Sonuç:

  • Parlak bir makyaj çantası, eski günlerine geri döndü!
  • Bu uygulamayı çizme ve ayakkabılarınıza yapacaksanız; geceden vazelin sürülmüş bir şekilde sabah kadar bekletin. Ertesi gün kuru bir bekle silin. Böylece daha yumuşak bir derinin olduğunu ve katlanmış yerlerin biraz daha yok olduğunu görürsünüz.
  • Sezon bitiminde deri ceketinizi dolabınıza kaldırmadan önce vazelin ile bakımını yaparak, kullanılmayan tüm süre boyunca ceketinizin derisinin beslenmesini sağlayabilirsiniz. 
Vazelin ile Deri Parlatma
Sonrası

**

Okuduğunuz için teşekkürler! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Snapchat ve InstaStories'ten takip etmeyi unutmayın; "minecanan"

Bunları da beğenebilirsin;

0 yapılan yorum

Reklam amaçlı blog URLsi bırakılan, küfür, hakaret, rencide edici, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar cevaplanmayıp silinecektir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında dava açılabilmektedir.

BANA ULAŞIN

Ad

E-posta *

Mesaj *